top of page

התהליך

3: הגהה אחרונה

לאחר שקיבלתם את הטיוטה הראשונית, עליכם להגיה את הטקסט. מטרת ההגהה היא לוודא שלא נפלו טעויות במהלך העריכה והעימוד. סמנו טעויות שמצאתם בקובץ על ידי שימוש בכלים של אדובי רידר ושלחו לנו בחזרה את הקובץ כדי שנשלב את התיקונים בקובץ אינדזיין. לחצו [כאן] להוראות מפורטות.

אנו משתמשים בתוכנה מיוחדת שמייבאת את התיקונים שסימנתם ב־PDF, ולכן חשוב לדייק בהכנסת התיקונים. לדוגמה, אם מוחקים מילה אבל לא מסמנים את הרווח שאחריה, יופיע רווח כפול במקום רווח אחד. בדומה לכך, מילה שהוכנסה לטקסט בלי רווח לאחריה תידבק למילה הבאה. חשוב לפעול לפי ההנחיות בסרטון כדי שהתהליך יעבור חלק ובלי תקלות ככל האפשר.

בדרך כלל הקבצים נשלחים הלוך ושוב 3–4 פעמים. לאחר שאותרו ותוקנו כל הטעויות, אנו מגיעים לשלב האחרון של העימוד, הנקרא 'איזון'. בתהליך זה אנו מוודאים שהעמודים מימין (rectos) והעמודים משמאל (versos) הם באותו אורך. אחרי השלמת האיזון, הספר מוכן להדפסה!

2: עימוד

לאחר שהגשתם את הקובץ בהצלחה, נכין דוגמה של כמה עמודים מהספר לאישורכם. נשתמש בתוכנות החדשניות ביותר ולעיתים אף ניצור סקריפט המותאם אישית לספר שלכם כדי לדייק ולייעל את התהליך. להלן מובאת דוגמה לסקריפט שבנינו לעימוד אוטומטי של חומש.

לאחר אישור הדוגמה העבודה מתחילה! אנחנו נעמד את הקובץ כולו ולאחר מכן נשלח אותו אליכם בפורמט PDF. על הקובץ שיישלח תוכלו להעיר את הערותיכם בעזרת התוכנה החינמית אדובי רידר. 

לפעמים תמונות או איורים משולבים בספר רק בשלב מאוחר יותר. גם החומר המקדים (כל עמודים שלפני עמוד 1 בספר – עמוד הזכויות וההקדמות) משולב בדרך כלל לאחר עימוד גוף הספר. כדאי לברר מולנו את התהליך מראש לשם שיתוף פעולה יעיל ביצירת הספר.

 

להורדת אדובי רידר.

1: הכנה בוורד

ראשית, חשוב לוודא שהמסמך מוגש בגרסתו הטובה ביותר. עריכה וליטוש של הטקסט בשלבים מוקדמים מביאים לתוצאות טובות ואחידות יותר. כדאי לערוך את הטקסט ולהגיה אותו לפני השליחה.

עדיף להגיש את הטקסט כולו במסמך אחד, על מנת לוודא שחלקים ממנו לא אבדו ושהסדר שבו לא השתבש. תהליך העימוד אינו מתחיל עד שהמסמך כולו מוכן, ולכן שליחת מסמך יחיד פירושו שאנחנו יוצאים לדרך. יוצא מכלל זה הוא מפתח (אינדקס). אם בכוונתכם לצרף מפתח לספר, אנא צרו עמנו קשר.

 

השימוש בסגנונות עקביים לאורך הטקסט מסייע לנו לזהות כותרות ורכיבים חוזרים אחרים בקלות, ומאפשר עימוד חלק יותר. הסרטון הבא מסביר כיצד להשתמש בסגנונות בוורד (כרגע הסירטון באנגלית).

לספר המכיל תמונות, אנא לחצו כאן להוראות על הכנת הטקסט לעימוד. 

אם לספר יש מפתח (אינדקס) ידני, זה הזמן לשלוח לממפתח את הטיוטה הסופית. לחלופין, אם המפתח נוצר בהפניות מקושרות בוורד, הוא נכלל בכל טיוטה. 

הערה: לפעמים, אם תהליך העריכה לא נעשה כראוי, המגיה עלול למצוא טעויות רבות נוספות בכל עמוד. אם נמצאו יותר משלוש טעויות בממוצע בכל עמוד בעשרה עמודים ויותר, יש להנחות את המגיה להפסיק את עבודתו, וליצור עמנו קשר.

horadat adobe reader.png

שימו לב! חשוב מאוד שתיקונים ייערכו בדיוק לפי ההנחיות לשימוש ב־PDF. עבודה לפי ההוראות תחסוך זמן ומאמץ. אנא קראו את ההנחיות וצפו בסרטון כדי ללמוד איך לעבוד בצורה היעילה ביותר.

bottom of page