top of page

סימון שינויים במסמך PDF

 
טיפים יעילים

הורידו את התוכנה החינמית של אדובי על ידי לחיצה על התמונה למטה.

 

לטיפים מועילים נוספים לחצו כאן או גללו להמשך העמוד.

Download Adobe Reader

צפו בסרטון ההדרכה (באורך 10 דקות) או קראו את ההוראות מתחת לסרטון.

 

חשוב לקרוא את המידע המובא כאן על הדרך הטובה ביותר לשלוח מסמך PDF גדול באינטרנט איטי.

סרטון הדרכה על סימון ב־PDF בתוכנה Adobe Acrobat Reader DC

סרטון הדרכה על סימון ב־PDF בתוכנה הישנה Adobe Reader XI

לאנשים שמעדיפים לקרוא: פתחו את Adobe Reader XI. פתחו את הקובץ, ומצאו את אזור Comment בצד ימין בראש העמוד. חפשו את הכלי Text Correct Markup שם. לצערנו כבר אי־אפשר להורית גרסה 11 וחייב להוריד DC)

למי שמעדיפים לקרוא: היכנסו ל־Adobe Reader XI. פתחו את הקובץ ומצאו את אזור Comment בצד ימין למעלה. חפשו שם את הכלי Text Correct Markup.

Anchor 1

הלחצן אינו לחוץ לפי ברירת המחדל. כאשר תקליקו עליו, תקבלו את ההודעה:

אם אתם משתמשים בתוכנה Adobe Reader DC עליכם  1  ללחוץ על Tools, ורק אז  2  לבחור באפשרות Comment. אין צורך להפעיל את אפשרות העריכה בתוכנה Acrobat DC.

כעת אתם יכולים להתחיל להכניס תיקונים לקובץ באמצעות בחירת הטקסט על ידי העכבר והקלדה ישירות לתוך הטקסט. אם לדוגמה אתם רוצים להחליף טקסט קיים בטקסט אחר, אין צורך לסמן, למחוק ולהקליד במקום הנכון: במקום זה אפשר לסמן את המילה או את המשפט שאותם אתם מבקשים להחליף ולהתחיל להקליד טקסט חדש. בזמן הקלדת הטקסט תעלה בועית ובה הטקסט המוקלד. להסתרת הבועית לחצו על Esc.

אם אתם מבקשים רק להוסיף רווח, פשוט הקלידו רווח. התוכנה תכניס סימון כחול שנראה לעין כאילו הוא במקום הלא־נכון – אבל באמת הוא במקום הנכון. אל תוסיפו מידע נוסף [אל תכתבו למשל, "נא להוסיף כאן רווח"] – כל מה שתכתבו ייכנס לתוך הטקסט שלכם!

בתוכנה Adobe Reader XI, אם פתאום אתם מגלים שאפשרות העריכה אינה פועלת, ודאו שלחצן *T עדיין לחוץ, כמו בתמונה כאן.

New Tips
מה עוד תוכלו לעשות?

 

אם ברצונכם שחלק מן הטקסט יהיה בכתב נטוי, תוכלו להשתמש בכלי לסימון קו תחתון ירוק מתחת לטקסט שאותו תרצו בכתב נטוי. אם תרצו להפוך טקסט נטוי לישר, השתמשו באותו הכלי.

אם ברצונכם להדגיש מילה, השתמשו בכלי Add Note to Text (המופיע לצידו השמאלי של הסימון *T למעלה), סמנו את המילים שאותן אתם רוצים להדגיש והוסיפו את הוראת ההדגשה בבועית.

טיפ: אל תשתמשו במדבקה אלא אם ההערה רלוונטית לעמוד כולו.

 

"שלחתם לי קובץ בגודל 300 מגה־בייט, כיצד אוכל לשלוח אותו בחזרה?"

 

כאשר אתם מקבלים קובץ בלינק דרך הדוא"ל, אתם יכולים להוריד את הקובץ למחשב ולהתחיל לעבוד על ההערות. לאחר שסימנתם את מה שצריך, אין צורך לשלוח לנו את הקובץ כולו – אנו זקוקים רק להערות.

פתחו את הקובץ שבו סימנתם את השינויים הנדרשים, מצאו את Comments ובחרו באפשרויות – options (מסומן כאן בתחתית העמוד).

לאחר שתלחצו על הלחצן תקבלו את האפשרות: Export all to data file. לחיצה עליה תיצור קובץ fdf קטן מאוד המכיל את הערותיכם ושולח אותן ישירות אל מיקומם בקובץ, כפי שסימנתם. אם שמרתם על שם הקובץ, נוכל לצרף בקלות את התיקונים ששלחתם למסמך אצלנו. וגם אם שיניתם את השם, אין שום בעיה.

שלחו לי את קובץ ה־fdf. בדוא"ל.

"המסמך מופיע הפוך. מה עושים?"

 

אם המסמך מופיע במחשב שלכם הפוך (הכתב מיושר משמאל לימין, במקום מימין לשמאל), הקליקו על View à Page Display à Show Cover Page in Two Page View.

אם הטיפ לא עבד, יכול להיות שהשפה המוגדרת בקובץ ה־PDF שלכם אינה עברית, והפתרון מורכב קצת יותר: לחצו על Edit à Preferences, ובחרו בשפה העברית (השפות מופיעות לפי סדר הא"ב). את כיוון הקריאה בחרו ב־Default Reading Direction.

טיפים חדשים

 

טיפ #1: רווחים

כאשר אתם משתמשים בכלי ׳מצא-החלף׳, ודאו שאתם בוחרים בטקסט באופן מדויק והיזהרו מפני מחיקת רווח בטעות או מחיקת מילה בלי הרווח שלפניה או אחריה, אחרת יישארו מילים בלי רווח או רווחים מיותרים.

טיפ #2: הערות שוליים

לפעמים הטקסט שאותו אתם מבקשים להחליף יכלול הערות שוליים (בייחוד כאשר יש צורך להחליף מיקום בין גרשיים להערת שוליים).

 

במקרה זה, אין לגעת בהפניה להערת השוליים, משום שהפניה זו היא תו מיוחד הדורש תכנות. מחקו את הגרשיים והכניסו את ההערה במקומה. הדבר אומנם יקשה על המגיה, אבל אם תמחקו את ההפניה להערה, ההערה תימחק עם ההפניה!

 

יש לכם עוד שאלות?  אל תהססו ליצור קשר!

Export data in Adobe Reader XI

Export data in Acrobat Reader DC

XI
bottom of page